Laseroterapia

Laseroterapia wysokoenergetyczna (HILT – ang. High Intensity Laser Therapy) wykorzystuje promieniowanie laserowe z zakresu długości fali 808/810 nm i 980 nm.

Fala długości 808/810 nm odpowiada za efekt biostymulacyjny. Na poziomie komórkowym oznacza to, że cytochromy, znajdujące się w mitochondriach komórek, silnie pochłaniają fale tej długości, rezultatem czego jest aktywacja łańcucha oddechowego i zapoczątkowanie produkcji ATP; dodatkowo promieniowanie lasera pobudza syntezę enzymów tkankowych.

Z praktycznego punktu widzenia uzyskujemy przyspieszenie przemiany materii w tkankach poddawanych zabiegowi, a co za tym idzie usprawnienie procesów naprawczych i gojenia oraz poprawę jakości tworzących się blizn. Dodatkowo wiązka tej długości wnika w głąb tkanek nawet do 5-6 cm, umożliwiając skuteczne działanie w miejscu urazu. Pozwala to dotrzeć do głęboko położonych struktur, które często ulegają uszkodzeniu jak np. ścięgno mięśnia międzykostnego.

Fala o długości 980 nm powoduje głównie efekt termiczny. Jest silnie pochłaniana przez wodę, znajdującą się w tkankach, co powoduje płytszą penetrację wiązki w głąb tkanek, jednocześnie doprowadzając do wzrostu temperatury naświetlanych tkanek do około 42°C, co przyczynia się do przyspieszenia metabolizmu tkankowego, wzrostu rozciągliwości włókien kolagenowych, zwiększenia przepuszczalności błon biologicznych i poprawy mikrokrążenia. Wart podkreślenia jest efekt przeciwbólowy, który powstaje za sprawą absorpcji krótkich impulsów laserowych wysokiej mocy przez tkankę, co powoduje cykliczne zmiany ciśnienia i mikromasaż tkanek.

Efekt biologiczny obu długości fal jest różny. W trakcie zabiegu wykorzystujemy jednocześnie jedne i drugie fale co pozwala na skorelowanie ich działania w tkankach i uzyskanie bardzo dobrych efektów terapeutycznych.

Locations
inż. Natalia Podpirko
telefon: +48 509 989 574
mail: nat.vitalityequine@wp.pl
NIP 1251703716
Regon 385692442
Follow Us
Copyright © 2024 Strona stworzona przy współpracy z DANET Władysławowo
error: Strona jest chroniona.