Rehabilitacja Blizn

Blizny są wynikiem fizjologicznego gojenia się tkanek. Jej zadaniem jest zespolenie uszkodzonych struktur. Dochodzi do zrastania się tkanek na wszystkich poziomach, w zależności od głębokości uszkodzenia.

Mówiąc, że wytworzyła się blizna musimy pamiętać, ze nie chodzi tylko o zmianę wyglądu zewnętrznego, ale przede wszystkim upośledzenia ruchomości, nieprawidłowo następuje przesuwanie się względem siebie tkanek podskórnych, które też bliznowacieją.

Dlatego też zawsze pojęcie blizny trzeba rozpatrywać trójwymiarowo. Zwykła zagojona rana powierzchownie wydaje się być bez znaczenia, lecz jeśli spojrzy się w głębsze pokłady widać, że homeostaza organizmu jest zaburzona.
Celem terapii blizn jest przywrócenie możliwie największej mobilności i swobody tkanek.

Główny budulec nowej tkanki to kolagen. Zapewnia on wytrzymałość nowej tkance – układa się w sposób nieregularny. Wbudowuje się pomiędzy struktury mięśniowe, powięziowe czy ścięgniste.

Z tego powodu powstanie blizny często może zaburzać funkcjonowanie danego obszaru przez ucisk struktur mięśniowych, nerwowych czy powodować zaburzenie ruchomości. 

Locations
inż. Natalia Podpirko
telefon: +48 509 989 574
mail: nat.vitalityequine@wp.pl
NIP 1251703716
Regon 385692442
Follow Us
Copyright © 2024 Strona stworzona przy współpracy z DANET Władysławowo
error: Strona jest chroniona.